Як Metaverse і Web3 доповнюють один одного?

Щоб першим отримувати новини, підпишись на ForkNews в Telegram

Після того, як наприкінці минулого року компанія Facebook змінила назву на Meta, концепція цих двох слів продовжує обговорюватися, привертаючи увагу навіть тих, хто не працює в індустрії блокчейнів. Проте багато хто збентежений тим, що означає кожне слово. І дехто вважає, що ці два слова взаємозамінні.


Незважаючи на те, що метавсесвіт і Web3 мають глибокі зв’язки один з одним, концепції, що лежать в основі кожного, досить різні. У цій статті ми розглянемо характер цих стосунків та дії, які роблять гравці індустрії, щоб об’єднати їх.

Що таке Web3?

Жодна дискусія про Web3 не повинна починатися без визначення того, що таке Web1 і Web2.

Коли в 1989 році британський комп’ютерний вчений Тім Бернерс-Лі запровадив інновацію у Всесвітній павутині (WWW), було поширено думку, що Інтернет увійшов у фазу Web1 – період, коли користувачі Інтернету мали змогу переглядати величезну кількість вмісту через веб-сайти-портали. Цей період ознаменувався тим, що користувачі поглинали будь-який доступний вміст, з обмеженою можливістю створювати будь-який власний контент. Web1 часто розглядається як період лише для читання в мережі Інтернет.

У 2005 році з’явилися великі технологічні фірми, такі як Facebook – компанії, що активно зосереджуються на зростаючому просторі соціальних мереж. Цей рік ознаменував початок фази Web2, ери, коли користувачі могли самостійно створювати вміст на відміну від попереднього періоду. Багато впливових людей з’явилися під час Web2, який з тих пір став відомий як період читання та запису.

Однак ця природа читання-запис не завжди працювала в найкращих інтересах користувачів мережі, оскільки правила власності на вміст все ще значною мірою встановлюються такими платформами, як Facebook і Twitter. І хоча вони отримують величезні прибутки від монетизації інформації користувачів і створеного користувачами контенту, більшість юзерів мало що виграють, незважаючи на їхні внески. Поточна ера, в якій ми працюємо, залишається значною мірою «у стилі» Web2.

Швидкий розвиток технології блокчейн в останні роки породив концепцію Web3, що є епохою децентралізації, відкритості та більшої користі для користувачів, особливо щодо сфер власності на вміст безпосередньо самих користувачів.

Хоча чітке визначення Web3 ще не встановлено, оскільки ця концепція все ще знаходиться в зародковому стані, стрімке зростання таких технологій, як DeFi, NFT, GameFi та DAO, підкреслює багатообіцяюче майбутнє ери Web3.

Простіше кажучи, Web1 означає мережу «тільки для читання»; Web2 представлений мережею «читання та запису»; і уже Web3 означає мережу «читання-запис-власність».

Що таке Metaverse?

Слово «метавсесвіт» з’явилося в науково-фантастичному романі 1992 року «Снігова аварія», написаного Нілом Стівенсоном, як узагальнення «мета» та «всесвіт». Розробка метавсесвіту часто пов’язана з розвитком технологій віртуальної реальності через зростання вимог до повного занурення у неї.

Іншими словами, метавсесвіт — це тривимірний віртуальний світ, який складається з власної соціальної економіки та соціальної системи, де користувачі можуть отримати захоплюючий досвід, віртуально зустрічаючись з іншими або купуючи віртуальні активи.

Читать также:
ФБР: Число случаев мошенничества с криптоинвестициями выросло на 53%

На відміну від Web3, метавсесвіт — це концепція віртуального суспільства, яке застосовує багато децентралізованих технологій, таких як блокчейн, щоб запропонувати паралельний всесвіт для своїх користувачів.

За словами Тіма Суїні, генерального директора розробника ігор Epic Games, метавсесвіт — це віртуальний світ, де кожен може брати участь, створювати вміст і мати рівні права, щоб ділитися перевагами.

Завдяки децентралізованим ідентифікаторам (DID) користувачі можуть вільно переміщатися між платформами, і кожна особа матиме власні універсальні ідентифікатори та універсальні гаманці. Найважливіше те, що метавсесвіт не контролюється і не належить жодній окремій компанії.

Як Web3 і метавсесвіт пов’язані між собою?

Зі згаданих вище концепцій ми можемо зробити висновок, що Web3 означає технологічний аспект майбутнього Інтернету, тоді як метавсесвіт відноситься до віртуального стилю життя майбутнього.

Web3, що складається з таких технологій, як блокчейн, децентралізація, розподілені бази даних і периферійні обчислення, формує ядро, на якому будується метавсесвіт.

І далекоглядні гравці галузі вже прагнуть використати величезні можливості, які пропонує ця позитивна синергія технологій і спільноти.

Суїні публічно заявив, що, на його думку, метавсесвіт дає можливість на кілька трильйонів доларів. Згідно з даними Bloomberg , флагманський продукт Epic Games Fortnite швидко перетворився з багатокористувацької гри в онлайн-простір, у яакому люди не просто спілкуються, а й проводять віртуальні концерти відомі музиканти. Щоб підштовхнути розвиток метавсесвіту, Fortnite тепер конкурує з такими іграми для створення світу, як Minecraft і однойменною назвою Roblox Corp.

Окрім розробників ігор, багато провідних світових блокчейн-компаній також вжили заходів для сприяння розвитку метавсесвіту та Web3.

Huobi Global, провідний світовий постачальник рішень для обміну криптовалютами та блокчейну, допомагає користувачам Web2 здійснити перехід на Web3. Наприклад, у січні цього року біцржа запустила кампанію «Місячний Новий Рік», щоб заохотити користувачів реєструватися в DID. Ті, хто зареєструвався, мали право отримати аватари NFT на тему тигра. Така кампанія відображає відданість компанії у подальшому розвитку Web3 і метавсесвіту.

Переконлива віра в те, що Web3 стане майбутнім Інтернету, Huobi Global справді в захваті від можливостей, які пропонує децентралізований Інтернет, і інвестуватиме в публічні ланцюгові проекти, які забезпечують інфраструктуру для Web3.

Розвиток Web3 і метавсесвіту потребує величезних зусиль як з боку гравців галузі, так і користувачів мережі, а епоха Web3 ще не повністю дозріла. Але точно зрозуміло одне — використання таких технологій, як блокчейн, штучний інтелект, доповнена реальність і віртуальна реальність здатні покращить віртуальні спільноти та Інтернет як ніколи раніше. Ми повинні запастись терпінням, щоб побачити, що принесе нам це майбутнє.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь

Предыдущая статья
Следующая статья

Еще от автора

Это популярно